ABUS 70/45HB63 Weatherproof Lock with 2 Keys for Outdoor, Storage, Marine, 1.93in (49mm) Wide, Long Shackle
★★★★★ 4.5 59 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.fairmacs.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: Lock width: 1.93in (49mm), Height: 4.41in (112mm), Depth: 1.08in (27.5mm), Horizontal Clearance: 0.79in (20mm), Vertical Clearance: 2.48in (63mm), Shackle Diameter: 0.32in (8mm)
UPC 078217061091
Color Yellow
Shape Rectangular
Lock Type Pin Tumbler
Brand Name ABUS
Style Name Keyed Different
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 0.05 Pounds
Finish Types Polished
Manufacturer ABUS
Model Number 70/45HB63 YELLOW
Material Type Alloy Steel, Aluminum, Brass, Stainless Steel, Vinyl
Control Method App
Controller Type Hand Control
Item Dimensions 1 x 1 x 1 inches
Additional Features Anti-Corrosion, Weather Resistant
Included Components 1 lock and 2 keys
Recommended Uses For Product Security
Global Trade Identification Number 00078217061091
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
59 ratings | 24 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (49)
4 stars
4% (2)
3 stars
2% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (6)